Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa "Odmiany anatomiczne w praktyce klinicznej"

13 i 14 kwietnia w Collegium Anatomicum WUM odbyła się II Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Odmiany anatomiczne w praktyce klinicznej”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Anatomiczne WUM we współpracy z SKN Kardiologii Dziecięcej przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz SKN Chirurgii i Transplantologii Dziecięcej „Kasai”.

Motywem przewodnim tej edycji była zmienność układu sercowo-naczyniowego człowieka. Skupiono się na źródłach odmienności unaczynienia narządów i implikacjach klinicznych z tym związanych. Poruszono również temat odmian i wad w obrębie serca. W otwarciu konferencji uczestniczył Dziekan I Wydziału Lekarskiego - prof. Paweł Włodarski.

Wykład inauguracyjny pt. „Rozwój naczyń krwionośnych i źródła zmienności anatomicznej” wygłosił prof. Bogdan Ciszek – Kierownik Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej.

Przygotowano również warsztaty: neurowaskularne, USG, ECHO serca oraz prosektoryjne – cewnikowanie i interwencje naczyniowe.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe