Konferencja "Pediatria jakiej nie znacie"

8 i 19 maja odbyła się IX konferencja naukowo-szkoleniowa skierowana do studentów i młodych lekarzy „Pediatria, jakiej nie zna-cie”, podczas której poruszano najbardziej aktualne problemy z dziedziny pediatrii, weryfikowano obiegowe opinie i poszukiwano odpowiedzi na pytania nurtujące młodych pediatrów. Otwarcia sympozjum dokonała Anna Malinowska z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Konferencja składała się z 6 ustnych sesji studenckich poprzedzonych wykładem eksperckim, do wygłoszenia którego zaproszono m.in.: prof. Piotra Albrechta (Klinika Gastroenterologii i Żywienia Dzieci), prof. Marka Kulusa (Klinika Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego), prof. Macieja Karolczaka (Klinika Kardiochirurgii i Chirurgii Ogólnej Dzieci), dr. hab. Bolesława Kalickiego (Konsultant Wojewódzki z dziedziny Pediatrii dla obszaru Województwa Mazowieckiego), dr hab. Marię Pokorską-Śpiewak (Klinika Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego). Oprócz sesji plenarnych przygotowano warsztaty: biopsji szpiku, endoskopowe, nakłucia lędźwiowego, płynoterapii u dzieci, neurologiczne, otoskopowe oraz wykonywania zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (ALS) u dzieci.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM