Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla prof. Tadeusza Tołłoczki

24 czerwca br. minister zdrowia Łukasz Szumowski wręczył prof. Tadeuszowi Tołłoczce – byłemu rektorowi naszej uczelni w latach 1990-1996 odznakę okolicznościową „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, stanowiącą wyróżnienie pracowników medycznych najbardziej zasłużonych dla ochrony zdrowia w Polsce.

Odznakę przyznaną przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego otrzymały osoby mające wpływ na kształtowanie i rozwój suwerenności oraz tożsamości narodowej w różnych dziedzinach, w tym ochronie zdrowia.
Nagrodzeni swoją pracą przyczynili się do rozwoju ochrony zdrowia m.in. poprzez wprowadzanie innowacji w metodach diagnostycznych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych czy usprawnianie metod pracy w jednostkach ochrony zdrowia.

W gronie 17 wyróżnionych oprócz prof. Tadeusza Tołłoczki znaleźli się także wybitni medycy związani historycznie z naszą Uczelnią - prof. Jerzy Woy-Wojciechowski oraz prof. Wojciech Noszczyk.

Fot. Michał Teperek, Dział Fotomedyczny WUM