Immatrykulacja studentów Wydziału Medycznego

7 października br. nowo utworzony Wydział Medyczny po raz pierwszy przyjął w poczet swojej społeczności 470 studentów. Oficjalnie kształcenie rozpoczęło 31 osób na kierunku audiofonologia z protetyką słuchu, 75 na kierunku elektroradiologia, 68 na kierunku logopedia ogólna i kliniczna oraz 296 na kierunku fizjoterapia.

Uroczystość, której przewodniczył Dziekan Wydziału Medycznego – dr hab. Dariusz Białoszewski, rozpoczęła się wykonaniem pieśni Gaude Mater Polonia oraz Hymnu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W immatrykulacji uczestniczyły władze rektorskie reprezentowane przez prof. Barbarę Górnicką – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. Lidię Rudnicką – Prorektor ds. Umiędzynarodowienia Promocji i Rozwoju oraz prof. Wojciecha Braksatora – Prorektora ds. Klinicznych i Inwestycji. Obecni byli także Dziekani i Prodziekani bratnich Wydziałów oraz władze dziekańskie Wydziału Medycznego – dr hab. Magdalena Malejczyk – Prodziekan ds. kierunków Audiofonologia, Elektroradiologia i Logopedia oraz dr Monika Lewandowska – Prodziekan ds. kierunku Fizjoterapia. Zaproszenie gospodarzy przyjęli ponadto reprezentanci władz administracyjnych Uczelni, konsultanci wojewódzcy w dziedzinie fizjoterapii, ortopedii i traumatologii oraz radiologii i diagnostyki obrazowej, a także dyrektorzy i prezesi zarządów podmiotów leczniczych, w których będą się odbywać zajęcia studentów Wydziału Medycznego.

Pamiętajcie, że właśnie przechodzicie do historii naszego uniwersytetu, jako pierwszy rocznik nowo utworzonego Wydziału Medycznego” – powiedział do immatrykulowanych Dziekan i dodał, że mają niebywałą  szansę współtworzenia nowej jednostki, co jest zarówno wielkim przywilejem, jak i obowiązkiem. Nawiązał także do ponad dwustuletniej historii Uniwersytetu, w którego tradycję wpisuje się nowy Wydział oraz wyjaśnił symbolikę godła Wydziału Medycznego.

Do nowych członków naszej społeczności zwróciła się także prof. Barbara Górnicka, która gratulując im przyjęcia na studia zapewniła o swoim wsparciu i zachęcała do dzielenia się z nią sukcesami i problemami. Przekazała także słowa JM Rektora, który przywitał studentów w uczelnianej rodzinie i wyraził się z uznaniem o ich sukcesie rekrutacyjnym nazywając ich najlepszymi z najlepszych. Zapewnił także, że na WUMie kształcimy zgodnie z najlepszymi standardami i dyplom tej Uczelni jest przepustką do rozwoju w najlepszych ośrodków medycznych całego kraju. Pogratulował także podjęcia wyzwania, jakim jest stworzenie nowego Wydziału jego Władzom.

Do immatrykulowanych zwrócili się także dr Zbigniew Wroński – Wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów ds. nauki i edukacji, dr hab. Witold Rongies – Konsultant wojewódzki w dziedzinie dziedzinie fizjoterapii, a jednocześnie członek Rady WM, dr Piotr Palczewski – Konsultant wojewódzki w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, dr hab. Piotr Skarzyński – sekretarz Towarzystwa Otolaryngologów, Foniatrów i Audiologów Polskich oraz prof. Krzysztof Owczarek – Kierownik Zakładu Psychologii i Komunikacji Medycznej.

Głównym punktem uroczystości było złożenie ślubowania, które odebrał Dziekan Wydziału.

Studentom, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas rekrutacji złożono gratulacje i wręczono upominki. Wszyscy nowo przyjęci otrzymali z rąk dr. hab. Dariusza Białoszewskiego okolicznościowe przypinki z logo Wydziału Medycznego. Specjalnym – złotym znaczkiem uhonorowano JM Rektora WUM. W jego imieniu emblemat odebrała – prof. Barbara Górnicka.

W kolejnej części uroczystości do nowo przyjętych zwrócili się Małgorzata Kozak - przedstawicielka Samorządu Studenckiego Wydziału Medycznego.

Biorący udział w uroczystości obejrzeli film z wykładem prof. Hansa Joachima Schellnhubera – Dyrektora Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu dotyczącym przyczyn i skutków zmiany klimatu.

Minirecital uczelnianego Chóru, który wykonał standardy muzyki popularnej, poprzedził zamkniecie uroczystości.

Uroczysty orszak opuścił aulę przy dźwiękach „Gaudeamus”.

Fot. Krzysztof Kurek

immatrykulacja Wydział Medyczny  01.jpg