Zajęcia terapeutyczne dla dzieci prowadzone w wodzie metodą Halliwick

Fundacja Rozwoju WUM we współpracy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM zapraszają na zajęcia prowadzone przez Instruktorów Koncepcji Halliwick. Każdy z certyfikowanych instruktorów jest związany ze studiami fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Zajęcia dedykowane są dzieciom z różnymi schorzeniami takimi jak: Zespół Downa, ADHD, zaburzenia ze spektrum autyzmu, MPD i inne choroby nerwowe oraz nerwowo-mięśniowe, a także dzieciom po pierwszych, traumatycznych przejściach z wodą.

Koncepcja Halliwick jest sposobem uczenia wszystkich osób uczestniczenia w zabawach w wodzie, niezależnego poruszania się w niej i pływania.

Zajęcia prowadzone metodą Halliwick odbywają się w grupach, ale każdy pływak ma swojego indywidualnego instruktora. W terapii wykorzystywane są różne formy aktywności w wodzie, przede wszystkim zabawy i gry, mające na celu przystosowanie psychiczne do środowiska wodnego, naukę kontroli oddechu, zachowania równowagi, a także swobodnego poruszania się w wodzie.

Zalety zajęć w wodzie:

• normalizacja napięcia mięśniowego
  • zwiększenie ruchomości w stawach
  • poprawa wydolności organizmu
  • poprawa samooceny i wzrost pewności siebie
  • budowanie relacji w grupie
  • opanowanie lęku przed wodą
  • poprawa nastroju i samopoczucia

Zajęcia odbywać się będą na basenie w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM.

Liczba zajęć: 10

Czas trwania zajęć: 60 minut (w tym 45 minut w wodzie)

Liczba miejsc: 12 dzieci

Terminy zajęć: 7:30-8:15 lub 8:15-9:00 w każdą sobotę od 9.11.2019 do 25.01.2020 (z wyłączeniem 28.12 oraz 04.01)

Koordynator projektu: Justyna Tucholska

Koszt zajęć wynosi: 800 zł za 10 zajęć
Opłaty należy wnosić na konto Fundacji: Bank Milenium S.A. 77116022020000000325407549

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszeń najpóźniej do 04.11.2019 r. na adres: fundacja.rozwoju@wum.edu.pl