Wirtualny bieg „5 na dobry początek”

Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum zaprasza studentów i pracowników naszej Uczelni do udziału w 6. edycji biegu „5 na dobry początek” o puchar dziekana Wydziału Farmaceutycznego. Bieg, który odbędzie się w dniach 2-4 października, patronatem objął Prorektor ds. Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum: prof. Tomasz Grodzicki.

Będzie to edycja inna od poprzednich: dotychczas Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum biegiem rozpoczynało rok akademicki, promując zdrowy tryb życia i bieganie jako najprostszą formę aktywności. W tym roku – ze względu na panującą pandemię – bieg odbędzie się w formie wirtualnej.

Wyjątkowy jest także cel biegu: zebranie funduszy na zakup instrumentarium operacyjnego dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, używanego w tzw. osteotomii okołopanewkowej metodą Ganza, wykonywanej w nielicznych ośrodkach ortopedii dziecięcej w Europie.

Więcej informacji na stronie internetowej biegu oraz na Facebooku.