Międzynarodowy konkurs on-line dla studentów

Ideathlon on-line to międzynarodowy konkurs dla studentów, koncentrujący się na dostarczaniu rozwiązań palących problemów szybko zmieniającego się świata po pandemii w czterech obszarach: edukacji, opieki zdrowotnej, sprawach społecznych i ekonomii. Odbędzie się online w dniach 13-15 listopada.

Osoby chcące wziąć udział w konkursie, muszą przygotować - indywidualnie lub zespołowo - 2-minutowy materiał wideo, a następnie umieścić go na YouTube. Link z materiałem należy umieścić w formularzu zgłoszeniowym wraz z informacjami na temat proponowanego projektu/rozwiązania. Materiał wideo może zawierać przemówienie, demonstrację aplikacji na żywo, animacje itp. Następnie projekt oceni Jury i ogłosi czterech zwycięzców kategorii, którzy w finale wykonają 5-minutowy pitch na żywo.

W kategorii opieki zdrowotnej pomysły można zgłaszać w 4 obszarach:

• Zdalna diagnoza
  • Porady medyczne on-line
  • Bezpieczeństwo w szpitalach
  • Wspomaganie zbiorowego powrotu do zdrowia psychicznego ludzkości

Pomysły można zgłaszać do 10 listopada.

Szczegółowe informacje o konkursie

Organizatorem konkursu jest Deutsche Telekom IT Solutions.