Program Ludzie 7 PR – trwające konkursy

Biuro Projektów przypomina o trwających konkursach na indywidualne granty wyjazdowe dla doświadczonych naukowców. Naukowcy posiadający więcej niż 4 lata doświadczenia w prowadzeniu badań (liczone od momentu uzyskania tytułu magistra) lub stopień doktora mogą aplikować o następujące granty:

• Marie Curie Intra-European Fellowships – granty wyjazdowe do dowolnego kraju UE lub stowarzyszonego z 7.Programem Ramowym na okres od 12 do 24 miesięcy. Budżet konkursu to 134 mln €
  • Marie Curie International Outgoing Fellowships – granty wyjazdowe do kraju pozaeuropejskiego na okres od 12 do 24 miesięcy z obowiązkową roczną fazą reintegracyjną w dowolnym kraju UE lub stowarzyszonym z 7PR. Budżet konkursu to 44,50 mln €
  • Marie Curie International Incoming Fellowships – granty przyjazdowe do dowolnego kraju UE lub stowarzyszonego z 7PR dla naukowców przebywających w kraju pozaeuropejskim. Budżet konkursu to 44,40 mln €.

Termin zamknięcia konkursów – 14 sierpnia 2013 roku, godz. 17.00 czasu brukselskiego.

Więcej informacji oraz możliwość aplikacji na stronach poświęconych konkursom