III konkurs w programie Innotech

Biuro Projektów informuje, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło III i ostatni konkurs w programie Innotech, finansujący prace badawcze i ukierunkowane na opracowanie i implementacje innowacyjnych technologii, służących podniesieniu konkurencyjności polskiej gospodarki. Budżet konkursu przeznaczony dla przedsiębiorców z sektora nowoczesnych technologii wynosi 135 mln zł.

Dofinansowanie otrzymają projekty, obejmujące badania przemysłowe i prace rozwojowe, oraz prace ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii, produktów lub usług, służących podniesieniu konkurencyjności polskiej gospodarki.

Program podzielony jest na dwie ścieżki: In-Tech i Hi-Tech. Ścieżka programowa In-Tech skierowana jest do konsorcjów i centrów naukowo-przemysłowych oraz przedsiębiorców. W ramach ścieżki Hi-Tech aplikować mogą innowacyjne przedsiębiorstwa z sektora MŚP, działające w obszarze wysokich technologii.

Zadaniem programu Innotech jest zwiększenie udziału produktów wysokich technologii w strukturze przychodów przedsiębiorstw uczestniczących w programie, co przełoży się na stworzenie podstaw, szybszego niż obecnie, wzrostu udziału produktów wysokich technologii w PKB polskiej gospodarki.

Nabór wniosków potrwa do 30 lipca 2013 roku.

Więcej informacji na stronie: http://www.ncbir.gov.pl/programy-krajowe/innotech/