Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Portal dla studentów poszukujących wsparcia finansowego - European Funding Guide

ItS Initiative für transparente Studienförderung gemeinnützige UG (eng. ITS Initiative for Transparent Study Grants) zaprasza wszystkich studentów do zapoznania się z największym w Unii Europejskiej portalem (stworzonym wspólnie z Komisją Europejską) poświęconym problemowi znalezienia pomocy finansowej dla osób uczących się.

W portalu znaleźć można ponad 12 000 stypendiów, grantów i premii dostępnych na terenie całej Unii Europejskiej o wartości ponad 27 mld euro. Ponad 300 z nich jest specjalnie skierowane do polskich studentów.

Platforma jest całkowicie bezpłatna i może być używana przez studentów studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich.

http://www.european-funding-guide.eu/

O inicjatywie:

Myślą przewodnią przedsięwzięcia jest zapobieganie problemowi przerywania lub niepodejmowania edukacji na uczleni wyższej na obszarze Unii Europejskiej z powodów finansowych. 

Inicjatywa powstała w Niemczech, gdzie jej twórcy uruchomili platformę mającą za zadanie dopasować stypendia do niemieckich studentów (www.myStipendium.de). Obecnie platformę tę odwiedza 80 000 studentów (unikalnych użytkowników) miesięcznie. myStipendium jest promowany przez 38 znanych w Niemczech postaci ze sceny publicznej, wśród których znaleźć można między innymi niemieckiego ministra edukacji - prof. dr Johanna Wanka, niemieckiego ministra spraw zagranicznych - dra Franka-Waltera Steinmeiera, jak również laureatów Nagrody Nobla. Twórcy portalu zbudowali sieć 3 764 osób aktywnie wspierających inicjatywę w 90% szkół i uniwersytetów w Niemczech.

Ze względu na sukces odniesiony przez myStipendium, Komisja Europejska postanowiła wesprzeć finansowo inicjatywę w celu stworzenia wersji unijnej, obejmującej ponad 12 000 możliwości finansowania w 16 krajach.

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube