MIKROORGANIZMY – wystawa w Szpitalu Pediatrycznym WUM

Fundacja Ronalda McDonalda zaprasza na ekspozycję mikroorganizmów i wirusów! Wystawa trwa do 9 marca br. Znajduje się w Holu Szpitala Pediatrycznego WUM.

Dzięki Przyjaciołom Fundacji zarówno dzieci jak i rodzice będą dowiadywać się od fachowców o tym jak skutecznie nie dać się wirusom, poznawać świat w skali mikro oczyma twórcy serialu „Było sobie życie”, rywalizować z wirusem na planszy gry „Było sobie życie”.

Motywem przewodnim programu towarzyszącego wystawie są spotkania z firmą ECOLAB i studentami IFMSA-Poland, którzy podczas zajęć praktycznych „Lekcja kontra infekcja” podzielą się wiedzą o roli czystych rąk w walce z zakażeniami, oraz postarają się oswoić dzieci ze szpitalem, białym fartuchem i procedurami medycznymi w ramach projektu „Szpital Pluszowego Misia”

Wystawa otwarta jest całą dobę, a wstęp jest bezpłatny.