Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Zaproszenie do udziału w I Międzynarodowym Kongresie Patient Empowerment.

Fundacja Instytutu Komunikacji Zdrowotnej serdecznie zaprasza Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do udziału w I Międzynarodowym Kongresie Patient Empowerment.

Jednym z najtrudniejszych zadań dla lekarza jest przekazanie pacjentowi informacji na temat jego choroby, szczególnie jeśli są to informacje złe. To ważna umiejętność, bo dobra, partnerska relacja z pacjentem wpływa korzystnie na efekty leczenia. Pacjent jako partner, to idea, która przyświeca organizatorom Międzynarodowego Kongresu Patient Empowerment. 

Wydarzenie, nad którym patronat honorowy sprawuje Ministerstwo Zdrowia, odbędzie w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie, w dniach 24-25 kwietnia br. Inicjatywie swego patronatu udzielili również National Comprehensive Cancer Institute, International Alliance of Patients Organizations, Rzecznik Praw Pacjenta, Warszawski Uniwersytet Medyczny, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Gośćmi specjalnymi Kongresu będą: dr Robert W. Carlson, prezes National Comprehensive Cancer Institute i Dávid Dankó z Ideas & Solutions.

 W trakcie Kongresu, w gronie ekspertów ochrony zdrowia oraz organizacji pacjenckich prowadzona będzie dyskusja, o korzyściach płynących z systemu, w którym pacjent zajmuje centralne miejsce. Coraz silniej propagowana na świecie idea patient empowerment wraz z patient centricity staje się swoistą transformacją mentalności, systemu ochrony zdrowia i ekonomii rynku zdrowia. Kongres ma też odpowiedzieć na pytanie, czy w Polsce jesteśmy gotowi na takie zmiany, a także skłonić do refleksji na temat problematyki związanej z kształceniem lekarzy w zakresie komunikacji z pacjentem.

Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na IMKPE poprzez formularz na stronie: www.komunikacjazdrowotna.pl

Udział w IMKPE jest bezpłatny.

W załączeniu program (zaznaczamy, że program może ulec zmianie).

Kontakt:
Biuro Instytutu Komunikacji Zdrowotnej
www.komunikacjazdrowotna.pl
tel.: 667-098-559 

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]
feedback
feedback