Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Program Ambasadorski NutriFuture

Od trzech lat na WUMie działa Program Ambasadorski NutriFuture, w którym studenci mają szansę udowodnić, jak ważne jest żywienie w procesie terapeutycznym.

NutriFuture to połączenie świata najwyższej jakości żywności medycznej ze światem akademickim. To program dla studentów, którzy aktywnie działają w swoich środowiskach na uczelni, są odpowiedzialni, komunikatywni i chcieliby zaangażować się we współpracę z NUTRICIA – z firmą, która cztery razy z rzędu otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy Roku.

W roku akademickim 2017/18 na WUM działają trzy Ambasadorki, przedstawicielki Wydziałów Farmaceutycznego, Nauki o Zdrowiu oraz I Wydziału Lekarskiego.

Patrycja Grabek

Jestem studentką IV roku Farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Angażuję się szczególnie w działalność Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, gdzie w oddziale Warszawa pełnię funkcję Wiceprzewodniczącej ds. Nauki i Edukacji. Poza Uczelnią jestem wolontariuszem Fundacji dla Wolności. W ramach tego pomagam w świetlicy dla małych uchodźców w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku.

Podjęłam decyzję o udziale w programie, aby pogłębiać swoją wiedzę w zakresie żywienia medycznego oraz szerzyć świadomość jego istotności w procesie leczniczym. Jest to kwestia wciąż często pomijana, a niezmiernie ważna. Mam nadzieję, że dzięki naszej pracy większa liczba osób, szczególnie studentów wkraczających na ścieżkę zawodową, dowie się o tym i spróbuje zmienić obecną sytuację, co przyczyni do poprawy jakości leczenia pacjentów.

Aleksandra Hyży

Jestem studentką III roku Dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W życie Uczelni i Kierunku jestem zaangażowana już od pierwszego roku studiów, kiedy rozpoczęłam pracę w strukturach Samorządu Studentów WUM. Od ponad roku mocno angażuję się w działalność naukową i społeczną. Dołączyłam do Kół Naukowych, z którymi miałam przyjemność organizować i występować na konferencjach. Zaczęłam tworzyć pierwsze publikacje i pracować z pacjentami. Aktywnie działam także w Europejskim i Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny. Poza Uczelnią jestem zapalonym cukiernikiem artystycznym – pasjonatem, niestrudzonym pogromcą mitów żywieniowych, miłośniczką tańca towarzyskiego oraz młodą kobietą z pasją, wrażliwą na problemy otaczającego ją świata.

Zdecydowałam się na udział w programie, ponieważ uważam, że rola żywienia i dietetyka w procesie leczniczym jest wciąż niedoceniana. Mam nadzieję, że poprzez moją pracę coraz więcej osób będzie dowiadywać się o skali problemu, będzie chętna do jego poznania i wprowadzania zmian, mających na celu przede wszystkim poprawę jakości życia i zdrowia pacjentów.

Agnieszka Siatka

Jestem studentką IV roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem przewodniczącą Studenckiego Koła Chirurgii Ogólnej i Koloproktologicznej SKN Skalpel. Działalność w SKN to nie tylko spotkania tematyczne, pikniki, warsztaty szycia i konferencje. To również dyżury na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie uczymy się jak ratować życie ludzi od swoich starszych kolegów lekarzy. Tam właśnie po raz pierwszy zauważyłam jak rola żywienia w procesie leczniczym jest niedoceniana. Dlatego zdecydowałam się na udział w programie, gdzie mam możliwość pogłębiania wiedzy o żywieniu medycznym, a dzięki temu mogę szerzyć świadomość, wśród swoich kolegów i koleżanek - przyszłych lekarzy, jak bardzo ważną kwestią w leczeniu jest odpowiednia dieta i odżywienie pacjenta.

 

Zapraszamy do udziału w akcjach organizowanych przez Ambasadorki i poszerzania swojej wiedzy z zakresu żywienia medycznego!

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter