Inauguracja kampanii „WUModa na zdrowie”

12 kwietnia rozpoczynamy kampanię społeczno-edukacyjną – „WUModa na zdrowie” skierowaną do uczelnianej społeczności. Nową akcję zainauguruje jej pomysłodawca - JM Rektor – prof. Mirosław Wielgoś.

Idea kampanii opiera się na trzech filarach: profilaktyce, dietetyce i aktywności fizycznej. Jej celem jest szeroko pojęta promocja zdrowia. W ramach kampanii będziemy dzielić się z Państwem wiedzą specjalistyczną dotyczącą wybranych obszarów medycyny oraz propagować zarówno postawy sprzyjające utrzymaniu zdrowia, jak i poprawiające jakość życia.

Zapraszamy do Centrum Dydaktycznego o godz. 14:00 (I piętro, Hol), gdzie będzie na Państwa czekać wiele atrakcji.

Zgodnie z hasłem kampanii „Dbam o siebie - to łatwe!” będziemy zachęcać do zwrócenia uwagi na profilaktykę i skorzystania z możliwości wykonania badań m.in.:
- badania  spirometrycznego
- pomiaru wagi i wzrostu
- pomiaru poziomu glikemii
- pomiaru ciśnienia
- pomiaru siły mięśniowej

Uzyskacie Państwo również porady z zakresu profilaktyki antynowotworowej.

Pokażemy także, że jeść zdrowo, znaczy smacznie. Zaprosimy do degustacji różnokolorowych owoców informując o ich wartościach odżywczych i znaczeniu barw w żywieniu, będziemy częstować warzywami i tzw. zdrowymi przekąskami. Zaprezentujemy, jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek do pracy.
Będzie także sposobność, aby zapisać się na wybrane warsztaty edukacyjne oraz przystąpić do programu „Chudniemy razem z WUM”, a nasi eksperci pomogą Państwu dobrać dietę, zgodną z Państwa stylem życia oraz stanem zdrowia.

Wcielając w życie trzecie z haseł kampanii „Ruszaj się - to przyjemne!” zaproponujemy Państwu wykonanie: testu funkcjonalnego składającego się z 7 prostych ćwiczeń, pomiaru siły mięśniowej oraz, w ramach przygotowania do aktywności, analizy składu ciała.

Sportowo-artystycznym akcentem spotkania będzie, przygotowany przez AZS WUM,  pokaz tai-chi – chińskiej sztuki walki i gimnastyki medytacyjnej w jednym.