Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Otwarty ogólnopolski konkurs w programie MAB

Od 23 kwietnia br. można składać wnioski w otwartym ogólnoposlkim konkursie w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Termin składania pierwszej części wniosku upływa 29 czerwca br.

O dofinansowanie mogą się ubiegać wybitni uczeni z całego świata, którzy chcieliby założyć w Polsce autonomiczne instytucje badawcze i prowadzić w nich innowacyjne interdyscyplinarne badania. W konkursie 12/2018 do zdobycia jest łącznie 140 mln złotych. Na jedną nowo powstałą instytucję badawczą można otrzymać finansowanie w wysokości co najmniej 35 mln zł. Środki te sfinansują badania prowadzone przez kilka grup badawczych w pierwszych pięciu latach funkcjonowania jednostki.

FNP planuje również w tym roku konkurs MAB dla projektów spoza województwa mazowieckiego. Planowana data ogłoszenia konkursu to 23.07.2018, natomiast rozstrzygnięcie odbędzie się pod koniec grudnia 2018.

Zobacz również:

  • PRZEWODNIK WNIOSKODAWCY i STRONĘ programu, gdzie znajduje się szczegółowy opis programu, zasad i procedury składania wniosków oraz zostanie opublikowana dokumentacja konkursowa
  • Materiały video ze spotkań informacyjnych i webinariów na temat programu MAB
  • Opisy projektów, które otrzymały dofinansowanie w dotychczasowych konkursach

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej https://www.fnp.org.pl/rusza-otwarty-ogolnopolski-konkurs-w-programie-mab/.  

Kontakt:

Adam Rowicki, tel. +48 22 57 20 720; e-mail: adam.rowicki@wum.edu.pl

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter