NAWA otwiera nabór do programu Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe

NAWA otworzyła nabór wniosków do kolejnego programu skierowanego do instytucji dydaktycznych, badawczych i naukowych - Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe. W ramach projektu jednostki będą mogły pozyskać finansowanie na inicjatywy międzynarodowej współpracy instytucjonalnej w obszarze badań naukowych, działalności wdrożeniowej lub kształcenia.

Termin naboru: 14.05.2018-13.07.2018

Dostępna w naborze alokacja środków wynosi 50 000 000,00 zł.

Kwota finansowania przeznaczona na realizację pojedynczego Projektu wynosi maksymalnie 2 000 000,00 zł

Partnerem w projekcie muszą być co najmniej 3 uczelnie lub jednostki naukowe znajdujące się oraz zarejestrowane za granicą, które nie są finansowane z polskich środków budżetowych oraz które podpisały list intencyjny z Wnioskodawcą.

Partnerem wspierającym może być uczelnia, jednostka naukowa, instytucja z otoczenia społecznego uczelni, tj. organizacja pozarządowa, jednostka administracji publicznej lub instytucja z sektora prywatnego.

W projekcie uprawnione są działania podejmowane w ramach międzynarodowej współpracy instytucjonalnej w obszarze badań naukowych, działalności wdrożeniowej lub kształcenia i mogą obejmować m.in. następujące zagadnienia:

• opracowanie publikacji o zasięgu międzynarodowym;
  • opracowanie i złożenie wniosków grantowych;
  • organizacja międzynarodowych konferencji, seminariów;
  • opracowanie nowoczesnych materiałów dydaktycznych, które znajdą zastosowanie w instytucjach biorących udział w projekcie;
  • rozwój lub przygotowanie nowych narzędzi i metod kształcenia;
  • udział w stażach;
  • wymiana studentów oraz pracowników;
  • wsparcie procesów recenzyjnych w przewodach doktorskich, habilitacyjnych i profesorskich;
  • prowadzenie badań naukowych we współpracy z przedsiębiorcami pod warunkiem nieprzekazywania środków do przedsiębiorstw;
  • rozwój zarządzania jakością, w tym wewnętrznych systemów zapewniania jakości kształcenia, badań, administracji;
  • prowadzenie prac badawczo – rozwojowych w wymiarze międzynarodowym;
  • przygotowanie strategii upowszechniania efektów badań prowadzonych przez pracowników uczelni;
  • nawiązywanie współpracy z zagranicznymi przedsiębiorcami mające na celu dostosowanie oferty edukacyjnej uczelni do potrzeb rynkowych.

Okres realizacji pojedynczego Projektu będzie obejmować okres od 6 do 24 miesięcy.

Realizacja Projektu będzie zawierać się w przedziale czasowym od 1 grudnia 2018 roku do 30 listopada 2020 roku.

Instytucja może złożyć w ramach naboru tylko 1 wniosek.

W programie wymagana jest realizacja projektów partnerskich (z co najmniej 3 zagranicznymi Partnerami i dodatkowo możliwością posiadania Partnera/Partnerów wspierającego/ych).

Kontakt: