„Zajęcia rehabilitacyjne dla pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny zapraszają pracowników do wzięci udziału w projekcie pn. „Zajęcia rehabilitacyjne dla pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”.
Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską i fizjoterapeutyczną ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu będą odbywały się w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym.

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowani udziałem w zajęciach proszeni są o wysyłanie zgłoszeń na adreswarsztaty.zdrowia@wum.edu.pl najpóźniej do 7 października br.
Opłatę za uczestnictwo w zajęciach należy wnosić na konto Fundacji Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: Bank Milenium S.A. numer konta: 77 1160 2202 0000 0003 2540 7549

Oferujemy następujące zajęcia rehabilitacyjne:

1„Zdrowy kręgosłup metodą FMS (Functional Movement System)”

Prowadzący: mgr Kinga Klaś-Pupar
Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 16.30 - 17.30 w CSR WUM przy ul. Trojdena 2c, sala 2.79.
Terminy poszczególnych spotkań: 9,16,23,30 października; 6,13,20,27 listopada; 4,11,18 grudnia; 8,15,22 stycznia; 19,26 lutego; 5,12,19,26 marca; 2,9,16 kwietnia; 7,14,21,28 maja.

Koszt pakietu (27 spotkań) wynosi 405 zł.

Opis zajęć: Trening funkcjonalny oparty o metodę FMS (Functional Movement System). Kształtowanie fundamentalnych wzorców ruchowych, leżących u podstaw motoryczności człowieka, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mające za zadanie skorygowanie występujących dysfunkcji, zwłaszcza kręgosłupa, asymetrii i zaburzeń funkcjonowania mięśni stabilizujących (centralnie, obwodowo). Trening funkcjonalny i stabilizujący to nowoczesna metoda rehabilitacji w problemach z postawą ciała, kręgosłupem, równowagą. Ćwiczenia przy użyciu nowoczesnych przyborów
i przyrządów równoważnych, takich jak duże piłki, gumowe taśmy, poduszki balansacyjne, togu, bosu, kostki, czy tzw. berety. System bardzo dobrze sprawdzający się w kształtowaniu sylwetki - rzeźbieniu talii, pośladków, ud, łydek, pozbywaniu się zbędnego tłuszczu, poprawianiu siły
i wytrzymałości, a co z tym idzie kształtu i wyglądu mięśni. W programie zajęć dodatkowo terapia mięśniowo-powięziowa (rolowanie) oraz techniki relaksacyjne - trening autogenny Schultza, relaksacja progresywna Jacobsona, techniki oddechowe, wizualizacja.

2. „Zdrowy kręgosłup metodą Pilates”

Prowadzący: mgr Anna Sobianek
Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 16.30 - 17.30 w CSR WUM przy ul. Trojdena 2c, sala 2.79.
Terminy poszczególnych spotkań: 11,18,25 października; 8,15,22,29 listopada; 6,13,20 grudnia; 10,17,24 stycznia; 21,28 lutego; 7,14,21,28 marca; 4,11,18 kwietnia; 9,16,23,30 maja.

Koszt pakietu (26 spotkań) wynosi 390 zł.

Opis zajęć: Ćwiczenia zdrowy kręgosłup metodą Pilatesa to system ćwiczeń fizycznych. którego celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń metoda ta ma przyczyniać się do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Szczegółowe informacje o oferowanych zajęciach dostępne są na stronie Fundacji Rozwoju WUM: http://fundacjarozwojuwum.pl/projekt-zajecia-rehabilitacyjne-dla-pracownikow-warszawskiego-uniwersytetu-medycznego-2/