Zaproszenie na szkolenie z cyberbezpieczeństwa

Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju oraz Centrum Informatyki WUM zapraszają pracowników, doktorantów i studentów do udziału w szkoleniu z cyberbezpieczeństwa, które odbędzie się 4 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 w Auli A Centrum Dydaktycznego.

W świecie informatycznym, w którym na co dzień funkcjonujemy - zarówno służbowo jak i prywatnie - nieustannie rośnie liczba niebezpieczeństw i zagrożeń. Kluczowe dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa systemów informatycznych i zgromadzonych w nich danych jest rozpoznanie zagrożeń, sposobów zapobiegania nim i radzenia sobie z nimi.

W trakcie w/w szkolenia omówione zostaną różne sposoby atakowania (infekowania) komputerów i telefonów szkodliwym oprogramowaniem, zagrożenia czające się na portalach społecznościowych, sposoby wyłudzania haseł i innych wrażliwych danych (phishing, socjotechnika), a także dobre praktyki zalecane przy codziennym korzystaniu z sieci Internet.

Szkolenie będzie przeprowadzone przez Pana Macieja Ziarka, eksperta ds. cyberbezpieczeństwa z firmy POINT.