Ogłoszenia o projektach

Cornet – 25. konkurs

Do 28 marca 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach 25. edycji konkursu w ramach inicjatywy Cornet. Celem konkursu jest udzielenie wsparcia na realizację międzynarodowych projektów badawczych. Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w konkursie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy 750 000 euro.

Dziewiąty konkurs w Programie LIDER

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju informuje, że ogłasza dziewiąty konkurs w Programie LIDER.

LIDER jest programem skierowanym do młodych naukowców. Jego celem jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym, podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu wynosi 1,2 mln PLN. Kwota alokacji w konkursie to 60 mln PLN.

Współpraca Polska-Niemcy – informacja o planowanym 3 konkursie

Informujemy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisało z Federalnym Ministerstwem Edukacji i Badań Naukowych (BMBF) Wspólną deklarację intencji. Celem porozumienia jest wzmocnienie współpracy pomiędzy oboma ministerstwami poprzez program współpracy bilateralnej w obszarze wsparcia transferu technologii do MŚP i start-upów.

AKCJE MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE RISE

Do 21 marca 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie - MSCA-RISE-2018 na wymianę pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami.

Wymiana pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami (naukowcy, w tym doktoranci oraz kadra zarządzająca, administracyjna i techniczna) pracującymi w różnych krajach i sektorach ma na celu wymianę wiedzy i pomysłów przynoszących nowe rozwiązania, produkty i usługi oraz przyczyniających się tak do rozwoju innowacji, jak i zaawansowania poziomu europejskich badań oraz rozwoju kariery uczestniczących pracowników.

Komplementarny maksymalnie 4-letni projekt badawczy i innowacyjny realizowany przez konsorcjum składające się z co najmniej 3 instytucji z 3 różnych krajów (w tym minimum 2 kraje członkowskie UE lub stowarzyszone H2020) jest oparty na oddelegowywaniu pracowników na okres od 1 do 12 miesięcy do członków konsorcjum. Pracownik może być oddelegowany, jeśli pracował lub był związany z macierzystą instytucją wysyłającą co najmniej przez 6 miesięcy.

Realizacja projektu, oprócz działań badawczych i innowacyjnych, powinna obejmować także organizację szkoleń i konferencji.

Unijne fundusze wspierają projekty wymiany międzysektorowej zarówno pomiędzy krajami członkowskimi i stowarzyszonymi, jak i z krajami trzecimi (ale nie w obrębie tego samego kraju); wymiany pracowników sektora akademickiego, ale tylko pomiędzy Europą i krajami trzecimi oraz kombinację obu powyższych możliwości.

Szczegółowe informacje o MSCA-RISE można znaleźć na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/msca-rise-2018.html .

Budżet konkursu wynosi 80 mln  euro.