Podobnie jak w minionych edycjach Festiwalu w gronie popularyzatorów nauki znaleźli się przedstawiciele Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauki o Zdrowiu naszej Uczelni. Pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przygotowali zarówno wykłady i warsztaty o otwartym charakterze, jak i lekcje dedykowane młodzieży licealnej i uczniom szkół podstawowych.
Na odwiedzających nasz Uniwersytet czekało wiele naukowych atrakcji. Goście Festiwalu mogli dowiedzieć się m.in. jak emocje kierują zachowaniami żywieniowymi człowieka i jak poprawić sprawność układu oddechowego. Zainteresowani mieli też sposobność uzyskać informację, w jaki sposób kwasy omega 3 poprawiają pamięć i koncentrację. Podzielono się także wiedzą o nieuczciwych i nieetycznych praktykach publikacyjnych w dobie nadmiaru informacji.
Z myślą o uczestnikach Festiwalu zorganizowano prezentację i warsztat pokazujące wszystkie etapy rozwoju płodowego człowieka oraz jego narodziny. Zajęcia festiwalowe były też doskonałą okazją, aby zweryfikować mity narosłe wokół szczepień ochronnych, dowiedzieć się o roli leku roślinnego w medycynie ludowej i współczesnej czy też poznać nowoczesne metody diagnostyki alergii i nietolerancji pokarmowych.
Wydział Nauki o Zdrowiu reprezentowały na Festiwalu następujące jednostki:
Zakład Dydaktyki i Efektów Kształcenia,
Zakład Biofizyki i Fizjologii Człowieka,
Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej,
Zakład Dietetyki Klinicznej i Studenckie Koło Naukowe (SKN Dietetyków WUM),
Zakład Pielęgniarstwa Społecznego.
Z ramienia Wydziału Farmaceutycznego Uczelnię reprezentowały:
Zakład Chemii Leków,
Zakład Farmacji Stosowanej,
Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej,
Zakład Farmacji Klinicznej i Opieki Farmaceutycznej,
Katedra Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii.
W zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet wzięło udział 270 osób.
Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji
Fot. Wanda Widomska, Jarosław Oktaba
Dział Fotomedyczny WUM