Laureat opracował nowatorską metodę sekwencjonowania genów. Jak czytamy w treści uzasadnienia „…Dzięki odkryciom Pana Profesora każdy z nas może się dowiedzieć, czy ma mutacje w genach odpowiedzialne za powstawanie chorób nowotworowych. Dlaczego jest to takie ważne? Jeden na czterech Polaków w jakimś okresie swojego życia zachoruje na raka. Predyspozycje do wielu nowotworów są zapisane w naszych genach. Dziedziczymy je po rodzicach, a nawet dziadkach. A kiedy już znamy te błędy w genach, czyli potencjalne zagrożenia, możemy zacząć działać, żeby uchronić przed chorobą siebie i swoich bliskich. Przede wszystkim nasze dzieci. Dosłownie uratować im życie – bo w wielu przypadkach ta wiedza i te działania spowodują, że nie zachorujemy. Albo pozwolą nam wcześnie wykryć chorobę. A wczesne wykrycie nowotworu ogromnie zwiększa szansę na całkowite wyleczenie…”
Nagrody „Innowatory Wprost” przyznano 18 innowacyjnym firmom, instytucjom i osobowościom wyznaczającym rynkowe trendy i poszerzającym horyzonty myślenia.
Tegoroczne wyróżnienia wręczono w 10 kategoriach: osobowość innowacji, nauka, przemysł, energetyka, budownictwo i infrastruktura, transport i logistyka, farmacja, IT i telekomunkacja, usługi dla biznesu oraz dobre geny innowacji. Nagrody przyznawane są od 2011r., od 2014 r. podstawą do wyróżnienia, tych którzy inwestują w innowacje, jest autonomiczne badanie Innovation Research.
Projekt został zrealizowany pod patronatem ministerstw: Nauki, Infrastruktury, Innowacji i Rozwoju oraz Przedsiębiorczości i Technologii.
Biuro Informacji i Promocji