Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Wytrop Nowotwór VIII”

23 marca SKN Sferocyt, działające przy Katedrze i Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zorganizowało ósmą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Wy-trop nowotwór”. W tym roku konferencję adresowano do wszystkich osób zainteresowanych pediatrią.

Organizatorzy pragnęli zwrócić szczególną uwagę uczestników na pierwsze objawy nowotworów u dzieci oraz opowiedzieć o tym, jak szybko i skutecznie można  zdiagnozować  choroby  rozrostowe dzięki  umiejętności  interpretacji odpowiednich badań. W programie sympozjum znalazły się dwie sesje wykładów eksperckich, ponadto sesja studencka – konkurs przypadków klinicznych oraz warsztaty biopsji szpiku.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM