Prof. Wiesław Jędrzejczak został wyróżniony Nagrodą Specjalną, a dr hab. Leszek Czupryniak nagrodą Wizjoner-Osobowość w Medycynie podczas uroczystej Gali Wizjonerzy Zdrowia 2019 tygodnika „Do Rzeczy”

„Wizjonerzy Zdrowia” to nagrody dla osób, które mają odwagę patrzeć w przyszłość. Widzą, że zmiany w polskiej ochronie zdrowia są konieczne, mają odwagę je planować i wprowadzać. Kapituła Nagrody Wizjonerzy Zdrowia 2019 zdecydowała o przyznaniu Nagrody Specjalnej, którą otrzymał prof. Wiesław Jędrzejczak z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, światowej sławy naukowiec, lekarz. Wprowadzał w Polsce najnowocześniejsze metody terapii (m.in. jako pierwszy w Polsce przeprowadził przeszczepienia szpiku). Medycyna jest dla niego nie tylko sztuką, ale też posłannictwem i powołaniem. Zawsze walczy do końca o każdego z pacjentów.

Nagrodę Wizjoner 2019 Osobowość w Medycynie otrzymał dr hab. Leszek Czupryniak, wybitny specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz diabetologii, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, naukowiec, społecznik, pasjonatem historii medycyny. Kapituła doceniła go za ogromne zaangażowanie od wielu lat w poprawę życia osób z cukrzycą, w ich edukację, za indywidualne podejście do pacjentów, starania o poprawę dostępności do nowoczesnego leczenia.

Autor: Materiały prasowe

Fot.: Materiały prasowe