Konferencja "Po drugiej stronie lustra"

13 kwietnia w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych Psychiatrii oraz Psychiatrii Dzieci i Młodzieży „Po drugiej stronie lustra”. Wydarzenie miało na celu poszerzenie wiedzy uczestników na temat zagadnień dotyczących zdrowia psychicznego na różnych etapach rozwoju człowieka. Było również szansą na zaprezentowanie aktualnych kierunków badań w zakresie psychiatrii i psychoterapii oraz na wymianę do-świadczeń między uczelniami z całej Polski.

Konferencja składała się z trzech sesji plenarnych: prace oryginalne, przypadki kliniczne, prace przeglądowe, oraz sesji plakatowej i warsztatów, m.in. „Essentials of Good Medical Writing for Research Papers” czy „Seksualność osób z zaburzeniami psychicznymi (wskazówki diagnostyczne)”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez SKN Psychiatrii przy Katedrze i Klinice Psychiatrycznej WUM i SKN Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM