CSMI i współpraca z wojskiem

Podpisano list intencyjny dotyczący współpracy Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM oraz 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Radomiu na rzecz obronności kraju.

Porozumienie zakłada współpracę szkoleniową medyków i żołnierzy – szkolenia z zakresu medycyny pola walki, medycyny stanów nagłych, zdarzeń masowych oraz zarządzania kryzysowego.

Ważnym obszarem będzie również popularyzacja służby wojskowej i zdobywania umiejętności wśród studentów i młodych absolwentów kierunków medycznych.

Dokument podpisano 15 października br. CSMI reprezentował dr Marcin Kaczor, prezes zarządu  natomiast 6 MBOT - płk. Witold Bubak. Po części oficjalnej żołnierze zwiedzali Centrum Symulacji Medycznych.