Juwenalia Różne Pokolenia: niezapomniana noc muzyki

Tegoroczne święto studentów – Juwenalia Różne Pokolenia zorganizowały samorządy sześciu uczelni, w tym WUM. Na scenie zagrały gwiazdy i artyści underground'owi, porywając do wspólnej zabawy aż 10 tys. studentów.

Dlaczego Różne Pokolenia?

– Nasze juwenalia miały połączyć różne gusta muzyczne, niezależnie od wieku – mówi Adam Niedziela, wiceprzewodniczący Samorządu Studentów WUM i przewodniczący samorządowej Komisji Kultury – Na scenie pojawiły się zarówno nowe, topowe utwory, jak i te dobrze znane wszystkim od lat, które wielu towarzyszyły jeszcze w czasie dzieciństwa!

Uczestnicy wydarzenia bawili się do największych hitów: Dwa Sławy, Vito Bambino i Sylwii Grzeszczak. Zaprezentowano także młode talenty w trakcie specjalnego Koncertu Debiutantów! Wystąpili: Felek x Kejdi, Krzyk Mody, Armand Dorosz i R.Z.W.I.R!

– Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom podobało się na tegorocznych Juwenaliach – mówi Adam – Nam było niezwykle miło po raz kolejny poczuć festiwalową atmosferę w tak niezwykłym gronie. A teraz odliczamy czas do kolejnej edycji juwenaliów za rok!

Organizatorzy i goście

Organizatorami wydarzenia były samorządy: Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Na zaproszenie studentów naszej uczelni na juwenalia przybyli przedstawiciele władz WUM: prof. Zbigniew Gaciong, rektor, dr hab. Łukasz Czyżewski, prodziekan ds. pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu, dr Marta Kijak-Bloch, kanclerz, mgr inż. Jarosław Prugar, p.o. zastępcy kanclerza ds. eksploatacji.