"Na co uważać podróżując z dziećmi?" Zapraszamy na kolejny podcast WUM z cyklu Fakty o zdrowiu

Czy przed podróżą z dzieckiem warto wybrać się do pediatry? Jakie leki mieć pod ręką? O czym pamiętać planując wakacje z małym alergikiem? Na te i wiele innych pytań odpowiada dr hab. Wojciech Feleszko z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM. Zachęcamy do słuchania i oglądania!

Dr hab. Wojciech Feleszko, pediatra, immunolog, pulmonolog: „Klasyczne zagrożenie wakacyjne, które każdy pediatra zna to ucho pływaka, czyli woda, która pozostaje w uchu po kąpieli. Nie wytrząśnięta, nie wypłukana może sprawić dolegliwości, zwłaszcza jeśli tam pseudomonas zaczyna w pewnym momencie się rozrastać w uchu. Ta woda jest ciepła, jest tam białko, więc ta bakteria zaczyna dawać stan zapalny i wówczas jest konieczność, przy dużej bolesności tego ucha, leczenia tego antybiotykiem”.

Więcej w rozmowie dostępnej:

Kolejny podcast WUM z już za tydzień!