Nasi studenci nagrodzeni za prace z dziedziny farmakoekonomiki oraz polityki lekowej i zdrowotnej

W dniach 27-29 listopada 2024 r. odbyła się XXII Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. Jedna z sesji konferencji tradycyjnie dedykowana była prezentacji prac studenckich. Studenci przedstawili prace poruszające zagadnienia z dziedziny farmakoekonomiki oraz polityki lekowej i zdrowotnej w postaci mini-wykładów oraz posterów. Następnie prace zostały ocenione i nagrodzone. Sesję studencką poprowadzili: dr hab. Anna Staniszewska i dr hab. Maciej Niewada z Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej.

Zespół studentów różnych wydziałów naszej Alma Mater, w składzie Szymon Ejzak, Izabela Lipnicka, Karolina Kądziela, Artur Ostrysz, Aleksandra Michalska, Zofia Marek, Piotr Fejcak, Jowita Diana Jedlina-Lasak, Katarzyna Bochniak, Marta Skonieczna zdobył trzecie miejsce za pracę przedstawioną ustnie ,,Suplementy diety dla dzieci". Praca stanowiła całościową i wielopłaszczyznową analizę rynku suplementów diety dedykowanych dzieciom.

Studentka Aleksandra Borowska otrzymała zaś wyróżnienie za wygłoszoną pracę ,,Uwarunkowania udziału w programach profilaktycznych" przygotowaną pod kierunkiem dr. hab. Dominika Olejniczaka z Zakładu Zdrowia Publicznego. Dotyczyła ona określenia uwarunkowań uczestnictwa w programach profilaktycznych w grupie wiekowej 18-25 lat, a także czynników motywujących i zniechęcających do udziału w badaniach profilaktycznych. 

Natomiast wśród studentów wyróżnionych za prace zaprezentowane w formie posterów znalazła się Weronika Kornicka „Zapalenie ucha środkowego z perlakiem jako przyczyna niedosłuchu - studium przypadku”, która zrealizowała zagadnienie pod kierunkiem lek. Magdaleny Frąckiewicz z Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej oraz studentka Katarzyna Opoczyńska za plakat „Niderlandzki rynek ochrony zdrowia”.

Polskie Towarzystwa Farmakoekonomiczne corocznie organizuje konferencję podczas której uczestnicy dyskutują o najnowszych trendach i rozwiązaniach w farmakoekonomice oraz wymieniają się wiedzą z ekspertami z Polski i zagranicy.