Nasz szpital okulistyczny otwarty po modernizacji!

Po trzech latach intensywnych prac remontowych Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny WUM powrócił do swojej historycznej siedziby przy ulicy Sierakowskiego. Dziś oferuje pacjentom zupełnie nowe standardy leczenia i wiele unikatowych zabiegów. W wyremontowanej placówce znajdują się nowoczesne sale i doskonale wyposażony blok operacyjny.

Wyższe standardy leczenia

–  Modernizacja placówki była niezbędna, aby sprostać rosnącym potrzebom pacjentów oraz dynamicznemu rozwojowi okulistyki – mówi prof. Jacek P. Szaflik, dyrektor szpitala. –  Dzięki nowym rozwiązaniom, nasz szpital jest w stanie zapewnić jeszcze wyższy standard opieki oraz nowoczesne metody leczenia wielu złożonych przypadków chorób oczu. Budynek po rozbudowie zwiększył swoją powierzchnię o 25 proc., co bezpośrednio przekłada się na komfort pacjentów w całym procesie leczenia.

Nowe wyposażenie i większa przestrzeń

Szpital okulistyczny przy Sierakowskiego to obecnie synonim nowoczesnej medycyny. Trzy nowoczesne sale operacyjne, zaawansowane urządzenia do diagnostyki oraz zespół wykwalifikowanych specjalistów pozwolą na świadczenie kompleksowych usług w zakresie okulistyki. Oprócz tradycyjnych zabiegów szpital oferuje również nowatorskie metody leczenia na przykład. tzw. MIMS, zabiegi przeciwjaskrowe nowego typu, wykonywane bez naruszania ciągłości spojówki. Pacjenci mają więc dostęp do najskuteczniejszych terapii dostępnych na rynku.

Zaplecze dydaktyczne

Szpital stanowi również ważne zaplecze dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klinika i Katedra Okulistyki rocznie kształci niemal 380 studentów medycyny. W SPKSO lekarze w trakcie specjalizacji mogą skorzystać z unikatowego w skali kraju centrum symulacji, gdzie zaawansowany trening diagnostyki i operacji rozwija ich umiejętności. Doskonale wyposażone sale operacyjne, to również perfekcyjne zaplecze do szkolenia studentów i młodych lekarzy.

Głównym kierunkiem zainteresowań Katedry i Kliniki Okulistyki Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, są zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem schorzeń rogówki oraz jaskry.

Programy lekowe i certyfikat jakości

Szpital realizuje leczenie w ramach programów lekowych: leczenie pacjentów z chorobami siatkówki i leczenie chorych na zapalenie błony naczyniowej oka (ZBN). Leczenie w programach jest prowadzone w wybranych jednostkach chorobowych i obejmuje ściśle określoną grupę pacjentów.

Co ważne, do 24 lipca 2027 r. szpital ma przyznany Certyfikat Systemu Jakości PN-EN ISO 9001:2015-10 oraz równoważny Certyfikat Systemu Zarządzania IQNET przyznawany przez Międzynarodową Sieć Certyfikacji.

Uroczyste otwarcie szpitala

Ceremonia otwarcia odbyła się 25 września, poprowadził ją prof. Jacek P. Szaflik, a uczestniczyli m.in. prof. Urszula Demkow, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, prof. Robert Gałązkowski, pełniący wówczas obowiązki rektora WUM, prof. Rafał Krenke, obecny rektor WUM. Naszą uczelnię reprezentowali także prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, prof. Paweł Włodarski oraz dr hab. Jacek Sieńko.