SGH-WUM EMBA ponownie w "Złotej Piętnastce" najlepszych programów MBA w Polsce!

Program Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia, prowadzony przez WUM i Szkołę Główną Handlową w Warszawie, zajął 9. pozycję w tegorocznego Rankingu Programów MBA. Tym samym nie tylko znalazł się w gronie najlepszych programów MBA w kraju, ale także został najwyżej sklasyfikowanym programem skierowanym do sektora ochrony zdrowia. Dyplom i gratulacje za miejsce w „Złotej Piętnastce” odebrali: prorektorka ds. klinicznych i inwestycji WUM prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska i Artur Białoszewski, kierownik programu ze strony WUM oraz prorektorka ds. rozwoju SGH dr hab. Dorota Niedziółka i dr hab. Monika Raulinajtys-Grzybek, kierowniczka programu ze strony SGH.

To już drugi rok z rzędu, kiedy program SGH-WUM EMBA w ochronie zdrowia plasuje się w „Złotej Piętnastce” prestiżowego zestawienia przygotowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Prócz 9. miejsca w klasyfikacji ogólnej program SGH-WUM zajął też wysokie miejsca w kategoriach „Ranga i prestiż Programu” (6. Pozycja) oraz „Wsparcie kariery absolwentów” (9. pozycja).

Profesjonalne zarządzanie w ochronie zdrowia to dziś kluczowy warunek zapewnienia pacjentom wysokiej jakości opieki, efektywnego wykorzystania zasobów i skutecznego wdrażania innowacji. Wymaga ono od liderów nie tylko zaznajomienia się z aspektem wiedzy medycznej, ale również zaawansowanych kompetencji menedżerskich. Jako absolwentka programu SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia mogę potwierdzić, jak realne i praktyczne znaczenie ma ten interdyscyplinarny model kształcenia - podkreśla prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, prorektorka WUM. – Jesteśmy dumni, że Warszawski Uniwersytet Medyczny jako jedyna uczelnia medyczna znalazł się w prestiżowym rankingu MBA Perspektywy 2025 – zestawieniu zdominowanym przez uczelnie ekonomiczne i biznesowe. To potwierdzenie rosnącego znaczenia kompetencji zarządczych w systemie ochrony zdrowia oraz pozycji naszego uniwersytetu. 

WUM jest liderem wśród uczelni medycznych w zakresie kształcenia menedżerów systemu zdrowia, a razem z SGH należy do grona uczelni z najwyżej ocenianymi przez pracodawców dyplomami w swoich obszarach. Utrzymana 9. pozycji w rankingu to potwierdza – tłumaczy Artur Białoszewski, kierownik studiów po stronie WUM - Osoby, które chcą rozwijać kompetencje menedżerskie w bezpośrednim odniesieniu do wyzwań sektora zdrowia zapraszamy do rekrutacja do VIII edycji programu.

Rekrutacja | SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia

Co wyróżnia Pogram Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia   

Studia posiadają międzynarodowe akredytacje AMBA i EQUIS, dzięki czemu są uznawane zarówno w kraju, jak i w środowisku międzynarodowym. Kadrę programu tworzą najlepsi wykładowcy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz doświadczeni eksperci zewnętrzni. Atutem studiów jest autorski program stale dostosowywany do zmieniających się warunków panujących w ochronie zdrowia, podzielony na 4 bloki obejmujące zajęcia z ponad 20 modułów tematycznych. Chcąc położyć większy nacisk na umiejętność zarządzania zmianami i wyprzedzającego reagowania na nie, do programu wprowadzono nowy moduł „Innowacje w zdrowiu”, który w połączeniu z innymi przedmiotami realizowanymi w ramach programu, wyposaży słuchaczy w kompetencje szukania szans i rozwiązań. 

 – Umacniamy też elementy programu oparte na pracy w grupach, case’ach i praktycznych problemach, które cieszą się największym uznaniem naszych słuchaczy. Dzięki nim studia pozostają wyzwaniem i pozwalają zyskać nową perspektywę na zarządzanie w opiece zdrowotnej - mówi Artur Białoszewski.

Program SGH-WUM MBA w Ochronie Zdrowia | SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia

Gala wręczenia dyplomów w Rankingu MBA Perspektywy  

Podczas uroczystej Gali Rankingu MBA Perspektywy 2025, połączonej z V Forum Liderów Kształcenia Menedżerów, dyplomy najlepszej piętnastce wręczyli: Waldemar Siwiński, prezes-założyciel Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" i kierownik Rankingu oraz dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Gościem honorowym wydarzenia był prof. Marek Gzik, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pełna lista rankingowa