Studenci Wydziału Lekarskiego laureatami Złotej Recepty

Była to pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Farmakologicznej „Recipe Auream” (Złota Recepta). Naszą uczelnię reprezentowała drużyna sześciorga studentów Wydziału Lekarskiego. I okazało się, że to złota drużyna. W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy pierwsze miejsce, w indywidualnej - pierwsze i drugie.

Naszą uczelnię reprezentowali studenci trzeciego roku Wydziału Lekarskiego: Wiktor Borejko, Jakub Borkowski, Mateusz Gadzała, Jakub Kwiatkowski, Kacper Pająk i Barbara Sobera. Studentów wspierały dr Aleksandra Paź, koordynator nauczania farmakologii i toksykologii dla studentów III roku WL oraz dr Agata Karpińska i mgr Magdalena Niedzielko z Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej - odpowiadały za wyłonienie zespołu przedstawicieli spośród studentów, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie oraz za opiekę nad studentami przed konkursem.

W klasyfikacji indywidualnej  pierwsze miejsce zajął Mateusz Gadzała, a miejsce drugie  - Barbara Sobera. W kategorii zespołowej zwyciężyła nasza drużyna tuż przed zespołami z Lublina i z Zabrza!

Konkurs „Recipe Auream” odbywał się 24 - 25 maja br. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Wzięli w nim udział reprezentanci wydziałów lekarskich uczelni medycznych z Lublina, Gdańska, Łodzi, Zabrza, Katowic, Wrocławia i Warszawy. Pierwszy etap obejmował pytania testowe oceniane indywidualnie, kolejny zawierał pytania i zadania otwarte, nawiązujące do wiedzy klinicznej, rozwiązywane drużynowo.

Warto podkreślić, że konkurs został ogłoszony w marcu przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, a tymczasem nasza drużyna została wyłoniona dwa tygodnie temu. Nie było więc wiele czasu na przygotowania. Tym większe uznanie dla naszych studentów oraz wszystkich nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia.

Kolejna edycja konkursu za rok. Organizatorem będzie Katedra i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.