Zwycięskie projekty
Kapituła przyznała ex aequo pierwsze zwycięskie miejsce dwóm połączonym projektom: „Serce całkowicie sztuczne (TAH ang. Total Artificial Heart), nowej generacji Aeson Carmat” oraz „Wprowadzenie zaawansowanych metod leczenia chorych z martwicą wątroby obejmujących ratunkową hepatektomię, wielkoobjętościowe plazmaferezy, mechaniczne wspomaganie układu krążenia i intensywną terapię z następczym przeszczepieniem wątroby”. Nagrody, podczas uroczystej Gali, która miała miejsce w auli PIM MSWiA w Warszawie, odebrali prof. Mariusz Kuśmierczyk, kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii UCK WUM oraz prof. Michał Grąt, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM - autorzy projektów.
Konkurs i kapituła
Konkurs „ Zdrowa Przyszłość Inspiracje” jest rankingiem najlepszych projektów z obszaru ochrony zdrowia, profilaktyki, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska, ocenianych w siedmiu kategoriach. Promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające na rzecz zdrowia i ochrony środowiska, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii. O przyznaniu nagród decyduje Kapituła, składająca się z ponad czterdziestu profesjonalistów ochrony zdrowia oraz zwycięzców z lat ubiegłych. Przewodniczy jej dr n. med. Marek Tombarkiewicz, dyrektor Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu, wiceminister zdrowia w latach 2016-2018.
Silna konkurencja
W tym roku zgłoszono kilkaset projektów, z czego do finału zakwalifikowano ponad 200 z nich. Konkurs „Zdrowa Przyszłość-Inspiracje” jest elementem programu edukacyjnego „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, prowadzonego przez firmę Idea Trade od 2015 roku, kierowanego do osób z branży healthcare – szpitali, samorządów, NGO i firm komercyjnych.
Patronat honorowy nad Konkursem objęli: prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak, prezes ZUS Zbigniew Derdziuk, Dyrektorka Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – PIB Agnieszka Szczygielska i Główny Inspektor Sanitarny dr n. med. Paweł Grzesiowski.
Źródło UCK WUM