WUM nagrodzony na targach INTARG 2024

Złoty medal Targów, Thailand Award i Dyplom Ministra Nauki oto bilans udziału WUM w XVII Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2024 w Katowicach.

Nagrody na Targach przyznaje jury, w skład którego wchodzą uznani polscy i zagraniczni naukowcy i eksperci. Oceniają oni zgłoszone do konkursu innowacyjne rozwiązania i wynalazki (wyroby, technologie i usługi), by wyłonić te najciekawsze i najważniejsze.

Nagrody Targów 2024

W tej edycji Targów jeden wynalazek „Nowa kombinacja markerów diagnostycznych glejaka wielopostaciowego oraz jej zastosowanie” zespołu badawczego z WUM otrzymał aż dwie nagrody. Nagrodę specjalną: Thailand Award for the best international invention & Innovation (certyfikat) oraz Złoty medal Targów INTARG 2024 (certyfikat)

W skład nagrodzonego zespołu badawczego wchodzą: dr Katarzyna Zielniok z Laboratorium Terapii Komórkowych i Genetycznych; dr Mieszko Lachota z Zakładu Immunologii; dr Agata Góźdź z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii; dr Patrycja Szpak z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii; dr Ilona Kalaszczyńska z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii, dr Tomasz Czernicki, Klinika Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej; dr hab. Radosław Zagożdżon, Laboratorium Terapii Komórkowych i Genetycznych.

Dyplom Ministra Nauki

Podczas Gali Finałowej INTARG 2024 odbyła się 30. Jubileuszowa Giełda TOP Wynalazków. Na tej uroczystości wynalazek autorstwa naszych naukowców z Zakładu Immunologii: dr Pawła Matryby, prof. Jakuba Gołąba oraz mgr Jacka Tomczuka pt.: "Roztwór optycznie oczyszczający i rozszerzający tkanki, jego zastosowanie oraz sposób oczyszczania i rozszerzania tkanek" otrzymał dyplom Ministra Nauki. To wyróżnienie za wysokiej rangi nagrody uzyskane w związku z prezentacją i promocją wynalazków w 2023 r. na międzynarodowych targach wynalazczości. (certyfikat)

XVII Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2024 odbywały się 21-23 maja br. Wydarzenie to służy promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług z różnych branż i dziedzin. Prezentuje potencjał i dorobek myśli technologicznej oraz nauki, tj. wynalazków, technologii i usług kierowanych do przemysłu czy gospodarki.