Wystartowała II edycja Programu Mentoringowego WUM

Ideą programu jest wsparcie młodych badaczy z naszej uczelni w prowadzeniu inicjatyw naukowych poprzez mentoring oraz udział w warsztatach i szkoleniach. 28 sierpnia uczestnicy II edycji programu spotkali się z prof. Piotrem Pruszczykiem, prorektorem ds. nauki i transferu technologii.

Cel programu Programu Mentoringowego WUM

– Program Mentoringowy jest jedynym tego typu programem realizowanym na naszej uczelni, którego uczestnicy mogą czerpać wiedzę i doświadczenie od uznanych naukowców z międzynarodowych ośrodków – tłumaczy prof. Pruszczyk. I dodaje: – Dzięki spotkaniom z wybitnymi mentorami, ekspertami z różnych dziedzin medycyny, farmacji i nauk o zdrowiu, którzy zajmują niejednokrotnie stanowiska zarządcze i menadżerskie, młodzi badacze z WUM otrzymają najlepszy możliwy przykład na budowanie kariery naukowej oraz szansę na nawiązywanie sieci kontaktów międzynarodowych.
 

Program ma charakter doradczo-rozwojowy i oferuje wsparcie m.in. w poszukiwaniu i rozwijaniu własnej ścieżki kariery, w doskonaleniu konkretnych umiejętności leaderskich, w konfrontacji i analizie własnych pomysłów, zwiększeniu świadomości własnego potencjału czy budowaniu sieci kontaktów. Ma także zachęcić młodych naukowców do udziału w stażach zagranicznych, nawiązaniu współpracy międzynarodowej i networkingu, tak aby w przyszłości ich potencjał mógł zostać wykorzystany do aplikacji o granty międzynarodowe.

Uczestnicy II edycji Programu Mentoringowego WUM

Do udziału zaproszono: Krzysztofa Bartnika; Annę Płatek; Michała Budzika; Wiktora Pascala; Jakuba Świtalskiego; Aleksandrę Gąsecką-Van Der Pol; Aleksandra Ślusarczyka; Joannę Kacperczyk-Bartnik; Natalię Madetko-Alster; Monikę Paluchowską; Radosława Rzeplińskiego; Magdalenę Więdłochę; Zuzannę Zaczek; Krzysztofa Ozierańskiego, Annę Waśkiel-Burnat; Agnieszkę Bzikowską-Jurę; Arkadiusza Kocura; Aleksandrę Kruk; Pawła Siudema; Barbarę Kołodziejską.

Więcej informacji o programie

Szczegóły programu dostępne pod adresem

Program finansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Nauki. Informacje dotyczące funduszu.
 
W I edycji programu, która zakończyła się w 2023 roku, wzięło udział 11 osób. Odbyły one szkolenia i wizyty studyjne w renomowanych ośrodkach m.in. w USA i Kanadzie.