Wydarzenie nie odbywało się przez kilka lat ze względu na pandemię. W tym roku powróciło. Młodzi naukowcy - studenci i doktoranci Wydziału Farmaceutycznego - znowu mogą się spotkać i podzielić wynikami swojej pracy naukowej. A autorzy najlepszych wystąpień i prac otrzymują nagrody.
X Minisypozjum pozwala studentom i młodym naukowcom dzielić się swoimi badaniami, pomysłami i metodologiami. Taka wymiana może prowadzić do nowych inspiracji i świeżego spojrzenia na własne projekty.
-Uważam, że jest to wspaniała możliwość nawiązania nowych kontaktów. Współprace badawcze często zaczynają się właśnie od nieformalnych rozmów na takich wydarzeniach. Minisympozjum daje też szansę na zauważenie młodych naukowców przez mentorów i profesorów, co może otworzyć drzwi do dalszego rozwoju kariery - mówi dr Paweł Siudem, organizator spotkania.
Kto został nagrodzony
- Katarzyna Strzelecka w sesji plakatowej doktorantów za plakat „Inkluzyjne kompleksy α-cyklodekstryny z karmustyną: Nowe podejście do terapii glejaka wielopostaciowego”
- Wiktor Gregorowicz w sesji plakatowej studentów za plakat „Synteza i badania fizykochemiczne nowych krzemo-fosforanów wapniowych, jako potencjalnych nośników leku"
- Szymon Araj w sesji ustnnej studentów za prezentację pt. Metodyka i znaczenie nowoczesnych badan strukturalnych, fizykochemicznych i z zakresu modelowania molekularnego na przykładzie związku o aktywności nootropowej - Noopeptu"
- Mateusz Jędrzejewski w sesji ustnej młodych naukowców za prezentację pt. "Zastosowanie metod in silico w analizie mechanizmu aktywności
katalitycznej bakteryjnej metylotransferazy CamA"
Nagrody wręczał dr hab. Piotr Luliński, dziekan WF, a organizatorem wydarzenia było SKN Free Radicals we współpracy z STN WUM.