Zaproszenie do udziału w badaniu „Komunikacja medyczna w nauczaniu klinicznym"

Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej zaprasza nauczycieli akademickich, którzy kształcą studentów podczas zajęć klinicznych do udziału w wieloośrodkowym badaniu „Komunikacja medyczna w nauczaniu klinicznym”. Jego celem jest analiza potrzeb i wyzwań w nauczaniu komunikacji medycznej z perspektywy nauczycieli przedmiotów klinicznych.

W nowym roku akademickim 2024/2025 zaczyna obowiązywać nowy standard kształcenia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym, który przewiduje zmiany w kształceniu kompetencji komunikacyjnych w obszarze edukacji klinicznej. W związku z tym Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej realizuje wieloośrodkowe badanie. Jego istotą ma być wypracowanie rozwiązań, które mógłby wesprzeć nauczycieli przedmiotów klinicznych w efektywnym kształceniu w obszarze komunikacji medycznej (opracowania materiałów edukacyjnych, programów nauczania czy kursów szkoleniowych).

Badanie Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej realizowane jest przy wykorzystaniu techniki CAWI – e-ankiety. Skierowane jest do nauczycieli, którzy kształcą studentów podczas zajęć klinicznych (lekarzy, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, psychologów, itd.). Udział w ankiecie jest anonimowy.

Link do kwestionariusza