Certyfikat Jakości Kształcenia dla Wydziału Lekarskiego

Otrzymaliśmy pozytywną ocenę dotyczącą procesu kształcenia na kierunku lekarskim WL WUM. Przyznała ją Uniwersytecka Komisja ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim KRAUM. Rekomendacja obowiązuje do 22 czerwca 2028 r. pod warunkiem przystępowania naszego wydziału do corocznej oceny sprawdzającej.

31 maja br. naszą uczelnię odwiedzili członkowie Uniwersyteckiej Komisji ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim (UKJKKL) – dr hab. Jakub Kenig, prof. UJ, prof. Elżbieta Gawrych oraz dr hab. Marcin Wiśniewski, prof. UMK. Nasi goście zbierali informacje na temat tego, jak przebiega proces kształcenia na kierunku lekarskim WL WUM. Wizytowali Katedrę Farmakologii, Katedrę Patomorfologii, Klinikę Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, II Klinikę Anestezjologii, budowę Centrum Symulacji Medycznych, Katedrę Medycyny Sądowej i Oddział Ginekologii Szpitala Klinicznego im. Księżnej Anny Mazowieckiej.

Członkowie komisji zapoznali się też z danymi zawartymi w „Kwestionariuszu samooceny przeprowadzanej na kierunku lekarskim” – dokument wypełniała uczelnia.

Po przeanalizowaniu wszystkich danych wydano ocenę pozytywną, a Wydział Lekarski otrzymał Certyfikat Jakości Kształcenia ważny przez 5 lat. Przy ocenie wskazano, jakie są nasze mocne strony oraz przedstawiono rekomendacje, czyli to nad czym trzeba jeszcze pracować.