Konsultant King's College Hospital z wykładem na naszej uczelni

Dr Adrian Wong jest konsultantem anestezjologii i intensywnej terapii w londyńskim szpitalu King's College. Na WUM wygłosił wykład poświęcony czynnikom ludzkim w medycynie.

Ekspert przyjechał na zaproszenie II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM, a jego wykład odbył się w Centrum Symulacji Medycznych.

Indywidualne uwarunkowania

Dr Adrian Wong postawił sobie za cel odpowiedź na pytanie, jak czynnik ludzki wpływa na codzienną praktykę kliniczną. W trakcie prezentacji podkreślał, jak ważna jest komunikacja. Mówił o wpływie hierarchii zawodowej i prozaicznego zmęczenia na działania medyków. Wskazywał również potencjalne błędy, które mogą wynikać z indywidualnych uwarunkowań personelu medycznego.

Nowoczesne metody szkolenia

Wykład dr Adriana Wonga był nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy na temat czynników ludzkich w medycynie, ale także do zapoznania się z nowoczesnymi metodami szkolenia personelu medycznego. Prelegent zwracał uwagę, że codzienna praktyka kliniczna oparta jest zarówno na EBM, jak i na ludziach tworzących złożony system opieki zdrowotnej. Zastanawiał się również, czy rozmowa jest dobrym sposobem na unikniecie kłopotów.

Wydarzenie odbyło się 11 kwietnia br. Wzięli w nim udział studenci  kierunków medycznych i lekarze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Wsparcie organizacyjne zapewnili studenci z koła anestezjologicznego ANKONA pod przewodnictwem Stanisława Dudka.