Dr Jakub Sokolnicki, kierownik Biura Karier: – Festiwal Możliwości to nowa odsłona dobrze znanych Medycznych Targów Pracy, które organizujemy od 2007 roku. Cieszymy się, że po okresie pandemii i działaniach online w końcu udało się nam zorganizować dla studentów bezpośrednie spotkania z potencjalnymi pracodawcami.
Co w programie
Targi trwały od godz. 10:00 do 18:00. Swoją ofertę zaprezentowało 38 firm i instytucji, m.in. szpitale, laboratoria diagnostyczne, firmy badań klinicznych oraz centra medyczne. Przy ich stoiskach można było dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy, praktyk i staży. Dr Jakub Sokolnicki: – Do udziału w festiwalu zaprosiliśmy największych przedstawicieli branży medycznej i farmaceutycznej, a także jednostki naukowo-badawcze. Zależy nam, aby pokazać studentom, że mają bardzo różnorodne ścieżki rozwoju, a ich kompetencje są wysoko oceniane na rynku pracy.
Oprócz strefy wystawienniczej w programie znalazły się także porady eksperckie. Swoją wiedzą w zakresie doradztwa zawodowego dzielili się: Grupa Twoja Kariera, Inkubator UW, Szkoła Doktorska WUM oraz Małgorzata Lipińska-Dawid, psycholog i coach. Uczestnicy festiwalu mogli również nauczyć się, jak tworzyć doskonałe CV. A że w życiorysie równie istotne jak doświadczenie jest także fotografia, to studenci mogli skorzystać ze strefy foto, gdzie profesjonalni fotografowie z Biura Komunikacji i Promocji Uczelni wykonywali zdjęcia do CV.
Festiwalowi towarzyszył panel poprowadzony przez ekspertów z Innovations Hub Foundation: Jakuba Borowego, wiceprezesa oraz Tomasz Zachwieję, dyrektor ds. finansowych, którzy mówili m.in. o budowaniu potencjału polskich start-upów medycznych oraz procesie wdrażania stworzonych przez siebie innowacji. Przeprowadzony został także trening autoprezentacji przygotowujący do rozmowy kwalifikacyjnej. Porad udzielała Julia Górnicka, trenerka umiejętności miękkich z Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Oddział Warszawa.
Targi odwiedzili prof. Zbigniew Gaciong, rektor oraz prof. Marek Kuch, prorektor ds. studenckich i kształcenia.
Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu „WUM-AID Akademia Innowacyjnej Dydaktyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”. Kolejna edycja Festiwalu zaplanowana jest na wiosnę 2024 r.
Absolwenci na rynku pracy
Warto dodać, że w 23. edycji rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” WUM jest drugą uczelnią akademicką z najwyższym wskaźnikiem odzwierciedlającym pozycję absolwentów na rynku pracy. Więcej informacji w artykule: Dyplom WUM to gwarancja dobrego zatrudnienia. Opublikowano wyniki rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022