Archiwum 2021

Sztuka "Nocne Widziadła" - zaproszenie

Premiera sztuki "Nocne Widziadła" Teatru Magicznego WUM już w styczniu!
Na spektakl składają się trzy historie, zainspirowane nowelami F. Dostojewskiego: "Białe Noce", "Łagodna" i "Sen Śmiesznego Człowieka". Tworzą one razem opowieść o próbie odnalezienia drogi ucieczki od ponadczasowego problemu człowieka - egzystencjalnej samotności.

Wstęp jest "cegiełkowany" 😉 Podczas spektaklu odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda. Widzowie proszeni są o wpłacenie przed spektaklem cegiełki w wysokości 10 zł do puszki Fundacji ustawionej będzie przed salą.

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/741469363910455/?event_time_id=74146937…

 

Konkurs na najlepszą pracę doktorską szeroko rozumianej tematyce bliskości rodziny podczas pobytu i leczenia dziecka w szpitalu

Fundacja Ronalda McDonalda, z okazji zbliżającego się Jubileuszu 20-lecia działalności w Polsce, zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę doktorską obronioną w latach 2016-2021 obejmującą szeroko rozumiane potrzeby chorego dziecka i jego rodziców, rodziny, opiekunów, podczas całego okresu ich zmagań z chorobą.

Prace doktorskie można przesyłać na adres Fundacji do 15 lutego 2022 roku.

Więcej o konkursie

Będziemy bardzo wdzięczni za zgodę, bo chcemy dotrzeć do jak największej liczby doktorów, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie.

 

 

Konkurs "Wartość w medycynie" Dragon's Grant & Endorsement

Ruszyła polska edycja prestiżowego konkursu Wartość w medycynie Dragon's Grant & Endorsement. Konkurs skierowany jest do instytucji działających w obszarze ochrony zdrowia, które wdrażają praktyczne rozwiązania z obszaru organizacji systemu w oparciu o jakość tzw. Value Based Healthcare.

Zgłoszenia można przesyłać na adres vbhc@innowo.org do 28 lutego 2022.

Więcej informacji

Organizatorami przedsięwzięcia są Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej, Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, Centrum Ochrony Zdrowia przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Decision Institute /VBHC Center Europe. Honorowymi partnerami są Uniwersytet Jagielloński, Gdański Uniwersytet Medyczny i Collegium Civitas. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor WUM.

Ruszyła rekrutacja do 8 edycji BraveCampu!

BraveCamp to tygodniowy obóz organizowany przez Inkubator UW. W trakcie wyjazdu studenci UW oraz WUM uczestniczą w warsztatach i zajęciach z przedsiębiorczości, biznesu i zarządzania. Pracują również nad własnymi projektami, które prezentują ostatniego dnia - w czasie finałowej gali. Twórcy tych najlepszych otrzymują nagrodę pieniężną na ich realizację!

👉 Zgłoszenia można przesyłać do 31 grudnia br.

👉 Szczegółowe informacje znajdziecie pod linkiem

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 14 grudnia o godzinie 19.00 na Zoomie.

Meeting ID: 958 5583 9901; Passcode: 6NA7VX

 

Ruszył nabór zgłoszeń do XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Organizatorzy oczekują również na zgłoszenia wynikające ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.

Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie – The International Exhibiton of Inventions of Geneva w 2022 roku. Organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego oraz podróży i pobytu laureatów w Genewie. W dotychczasowych edycjach Konkursu laureaci zdobyli na tej prestiżowej wystawie: 17 złotych, 24 srebrne i 9 brązowych medali oraz liczne nagrody specjalne. Ponadto laureaci i wyróżnieni w Konkursie zaprezentują swoje rozwiązania na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS.

Nabór zgłoszeń do Konkursu trwa do 25 stycznia 2022 r.
Więcej informacji

HELPERS' GENERATION

Już dziś startuje akcja HELPERS' GENERATION polegająca na rejestracji potencjalnych Dawców szpiku oraz komórek macierzystych! Potrwa do 12 grudnia.

Kto może zostać dawcą?

  • każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia,
  • mieszkający na stałe w Polsce.

Akcja będzie miała miejsce w pięciu lokalizacjach na uczelni przez pięć dni:

  • Centrum Dydaktyczne WUM, ul. Księcia Trojdena 2a, pon-pt 12:00-18:00
  • Budynek Wydziału Farmaceutycznego WUM, ul. Banacha 1a, pon-pt 12:00-16:00
  • Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM, ul. Binieckiego 6, pon-pt 12:00-16:00
  • Centrum Sportowo-Rekreacyjne WUM, ul. Księcia Trojdena 2c, pon-pt 12:00-18:00
  •  Collegium Anatomicum WUM, ul. Chałubińskiego 5, pon-pt 09:30-17:30

Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, każdy dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji w formie e-maila. Cały proces rejestracji trwa około 2-3 miesięcy. Gdy okaże się̨, że potencjalny Dawca i chorujący na nowotwór krwi Pacjent posiadają zgodność w zakresie przebadanych antygenów układu HLA (zgodności tkankowej), możliwe jest pobranie komórek i przeszczepienie ich Pacjentowi.

Wydarzenie fundacji DKMS jest współorganizowane przy udziale wolontariuszy z IFMSA-Poland Oddział Warszawa, w ramach projektu „Marrow Hero” Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego (SCOPH)

Kontakt:

Martyna Zwierzchowska
Liderka Projektu HELPERS' GENERATION na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
Koordynatorka Lokalna Projektu „Marrow Hero” IFMSA-Poland Oddział Warszawa
tel. +48 570 914 645 | e-mail: dkms.wum@gmail.com

Katarzyna Giemza
Koordynator Lokalny ds. Zdrowia Publicznego /  Local Public Health Officer
tel. +48 660 505 046 | E-mail: lpo@warszawa.ifmsa.pl
Oddział Warszawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland