Laureaci konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu działalności społecznie odpowiedzialnej

To była pierwsza edycja konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub magisterską organizowanego przez pełnomocnika rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni WUM. Nagrodę główną otrzymał Maciej Stępień za pracę dotyczącą profilaktyki nowotworów jądra. Wyróżnienie otrzymały Katarzyna Camlet oraz Joanna Kowalska. Dwoje laureatów - Maciej Stępień i Joanna Kowalska odebrało wczoraj od rektora prof. Zbigniewa Gacionga gratulacje i dyplomy.

Celem konkursu jest podbudzanie inicjatyw i poszerzanie wiedzy oraz budowanie szerokiej świadomości społecznej na temat roli uczelni w kształtowaniu warunków dla zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Uczestnikami konkursu mogli być absolwenci wszystkich kierunków studiów I i II stopnia naszej uczelni, którzy uzyskali stopień licencjata lub magistra i obronili pracę dyplomową w roku akademickim poprzedzającym ogłoszenie konkursu.

Laureaci konkursu

Zwycięzcą został Maciej Stępień. Został doceniony za pracę "Wybrane kampanie społeczne w profilaktyce nowotworów jądra" (promotor pracy: dr hab. Magdalena Woynarowska, Zakład Zdrowia Publicznego). Zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną oraz statuetkę JM Rektora Vindex Societatis Responsabilitatis Universitatis

Wyróżnienia otrzymały:

• Katarzyna Camlet za pracę "Obciążenia (ang. burden) chorobami układu krążenie populacji Afryki Subsaharyjskiej na podstawie udaru mózgu - analiza danych opartych o wskaźnik DALY" (promotor pracy: dr n. o zdr. Aneta Tomaszewska, Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii);
  • Joanna Kowalska za pracę "Kampania społeczna 'Wybierz mądrze, zaszczep się' w ocenie grupy zawodowej nauczycieli w mieście stołecznym Warszawa" (promotor pracy: dr hab. Dominik Olejniczak, Zakład Zdrowia Publicznego).

Analizy przesłanych prac dokonała kapituła konkursowa w składzie powołanym przez rektora pod przewodnictwem pełnomocnika rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni.