Nasi specjaliści powołani na wojewódzkich konsultantów medycznych

Akty powołania odebrali: dr Joanna Chmielewska-Walczak, dr Aleksandra Paź, dr hab. Małgorzata Mizerska-Wasiak oraz dr Piotr Palczewski. Wręczyli je: Sylwester Dąbrowski, wicewojewoda mazowiecki oraz Urszula Kuroczycka, zastępca Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Nominowani na wojewódzkich konsultantów medycznych

Dr Joanna Chmielewska-Walczak z Katedry i Klinki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM została powołana do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurologopedii.

Akty powołania na kolejną, pięcioletnią kadencję odebrali:

• dr Aleksandra Paź z Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie farmakologii klinicznej;
  • dr hab. Małgorzata Mizerska-Wasiak z Kliniki Nefrologii Dziecięcej i Pediatrii UCK WUM do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie nefrologii dziecięcej;
  • dr Piotr Palczewski z Zakładu Radiologii Klinicznej UCK WUM do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej.

Gratulacje od wicewojewody

W sumie wojewoda nominował siedmiu nowych konsultantów oraz przekazał dziesięć aktów przedłużających kadencję. – Będą państwo służyć swoim doświadczeniem środowisku medycznemu oraz mieszkańcom w naszym województwie – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski. – Jest to z pewnością ciężka praca wymagająca dużego poświęcenia. Jestem pewny, że państwo podołają temu zadaniu – dodał wicewojewoda.

Pełna lista nominowanych na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

Zadania konsultantów

Do zadań konsultantów należy m.in. przeprowadzenie kontroli podmiotów leczniczych w zakresie jakości świadczeń oraz przeprowadzanych kształceń i doskonaleń zawodowych. Rolą konsultantów jest też przygotowanie informacji o zasobach i potrzebach kadrowych w ich specjalizacjach.

Na podst. materiałów/ Fot.: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie