Nasz student został przewodniczącym Rady Kształcenia Młodych Kadr Medycznych i laureatem nagrody "Młody Lider"

Prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego ogłosił, że powołał Radę Kształcenia Młodych Kadr Medycznych. Jej przewodniczącym został Janusz Świeczkowski-Feiz z VI roku kierunku lekarskiego WUM. Nasz student otrzymał również prestiżowe wyróżnienie „Młody Lider”. A wszystko to działo się podczas I Forum Ochrony Zdrowia.

Rada Kształcenia Młodych Kadr Medycznych będzie niezależna. Ma sygnalizować dyrektorowi CMKP te obszary w kształceniu podyplomowym, które według młodych lekarzy, wymagają zmian. Może proponować rozwiązania bieżące i strategiczne oraz innowacje.

– Zestawione zostaną ze sobą opinie osób na różnych etapach kształcenia: studentów ostatnich lat kierunku lekarskiego, stażystów oraz lekarzy, którzy szkolenie specjalizacyjne dopiero co ukończyli. Pozwoli to na obiektywną ocenę aktualnej sytuacji - mówił Janusz Świeczkowski-Feiz. I podkreślił, że dzięki tak szerokiemu gronu odbiorców, żadna grupa wiekowa nie zostanie wykluczona z możliwości wypowiedzenia na temat zmiany systemu edukacji podyplomowej w Polsce.

I Forum Ochrony Zdrowia odbyło się 19-20 czerwca w Wąsowie koło Poznania pod hasłem: Jakość, dostępność, etyka – Europejski wymiar zdrowia. Pierwszego wieczoru podczas gali wręczono nagrody osobom, które realnie przyczyniają się do zmian w ochronie zdrowia. W kategorii "Młody lider" statuetkę odebrał Janusz Świeczkowski-Feiz z rąk prof. Marcina Gruchały oraz ministra Adama Brombera. Na gali obecny był również minister zdrowia, Adam Niedzielski.