Nauka: Jak budować zaufanie do szczepień ochronnych i walczyć z medycznymi fake newsami

Mimo obowiązku szczepień ochronnych dzieci, systematycznie rośnie liczba rodziców, którzy się od niego uchylają. W ciągu ostatnich 20 lat liczba wzrosła ponad 28 razy, osiągając w 2023 r. wartość 87 344. Należy podkreślić, że odchodzenie od obowiązku szczepień ochronnych jest zjawiskiem globalnym, a jego wzrost może doprowadzić do utraty bezpieczeństwa zdrowotnego populacji – pisze dr n. o zdr. Paulina Mularczyk-Tomczewska z Zakładu Zdrowia Publicznego WUM, członkini zespołu z naszej uczelni, który uczestniczył w realizacji projektu Med Fake.

Cały artykuł dr n. o zdr. Pauliny Mularczyk-Tomczewskiej na temat projektu dotyczącego budowania zaufania do szczepień ochronnych w zakładce NAUKA pod linkiem

Zapraszamy do lektury!