European Congress of Clinical Neurophysiology (ECCN)

Data wydarzenia
Hotel Marriott w Warszawie
Opis wydarzenia

Wydarzenie ma na celu stymulowanie rozwoju badań nad czynnością układu nerwowego, stałe podnoszenie poziomu kwalifikacji neurofizjologów klinicznych oraz stworzenie platformy dla międzynarodowej wymiany doświadczeń i współpracy.
Udział w Kongresie potwierdziło ponad 500 uczestników, w tym międzynarodowe grono naukowców i lekarzy, specjalizujących się w elektrofizjologicznych metodach analizy  czynności ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Wykłady i sympozja ekspertów oraz wyniki prac doświadczalnych przedstawią aktualny stan wiedzy w dziedzinie neurofizjologii, z licznymi odniesieniami do jej zastosowania w praktyce klinicznej. Organizatorzy przygotowali także szeroki panel warsztatów (m.in. z zakresu elektroencefalografii, elektromiografii, neurografii, potencjałów wywołanych) oraz kursów edukacyjnych.

W kwydarzeniu wezmą udział uznani międzynarodowi eksperci w dziedzinie neurofizjologii klinicznej, m. in.:  prof. Claudio Babiloni z Włoch, prof. Hugh Bostock z Wielkiej Brytanii, prof. David Burke z Australii, prof. Walter Paulus z Niemiec, prof. Piotr Olejniczak z USA, prof. Ivan Rektor z Czech, prof. Jonathan Cole z Wielkiej Brytanii, prof. Anna Kostera-Pruszczyk z Polski, prof. Ulf Ziemann z Niemiec.

European Congress of Clinical Neurophysiology 2019 będzie współfinansowany (w ramach umowy nr 768/P-DUN/2019) ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Szczegółowe informacje na stronie https://eccn2019.com/

Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej
Patronat
JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu -prof. Marek Ziętek, JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosław Wielgoś oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin