Inauguracja roku akademickiego w Studium Medycyny Molekularnej

25 września br. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Studium Medycyny Molekularnej. Uroczystość otworzyła i poprowadziła prof. Bożena Kamińska-Kaczmarek - Dyrektor Studium.

Zaproszenie gospodarzy przyjęli min. Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski i Kwestor Jolanta Ilków. Obecni byli także reprezentanci Rady Naukowo-Programowej SMM, naukowcy związani ze Studium, doktoranci oraz absolwenci.

Prof. Bożena Kamińska-Kaczmarek odczytała list JM Rektora – prof. Mirosława Wielgosia, który u progu nowego roku akademickiego przekazał Władzom Studium gratulacje i wyrazy uznania. Życzył także wielu osiągnięć i sukcesów w nadchodzących latach oraz  podziękował za dotychczasową ciężką pracę. Wyraził również nadzieję, że rozpoczęte międzynarodowe projekty doktoranckie będą kontynuowane oraz, że nowe uniwersytety i instytucje naukowo-badawcze podejmą współpracę ze Studium. Życząc satysfakcji i korzyści ze studiów, które z pewnością pomogą osiągnąć sukces, podkreślił bogactwo oferty SMM, w której znajdują się m.in. zajęcia z wyspecjalizowaną kadrą akademicką, stypendia badawcze w krajowych i zagranicznych ośrodkach badawczych.

Do zebranych przemówił także Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski. Nawiązując do historii Studium, wyraził dumę z osiągnięć doktorantów. Odniósł się także do przeobrażeń organizacyjnych, które czekają Studium w związku z Federalizacją i wejściem w życie ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym.

Podczas spotkania wręczono dyplomy ukończenia Studium 8 absolwentom. Przyznano także nagrody i wyróżnienia za najlepsze prezentacje przedstawione podczas ostatniej Sesji Sprawozdawczej. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Paulina Szadkowska (I rok), Izabela Stupka (III rok) i Wiktor Murcia-Pieńkowski. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Karolina Majsterkiewicz (III rok), Sonia Dębek (I rok) i Justyna Jędrychowska (III rok).

Gościem specjalnym spotkania był prof. Marcin Drąg z Zakładu Chemii Bioorganicznej Politechniki Wrocławskiej, który wygłosił wykład zatytułowany „In the guest of optimal technology to investigate activity of proteolytic enzymes in health and disease”.

Po uroczystości odbyło się Zebranie Rady Naukowo-Programowej SMM.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM