Wykład pt. „Tytus Chałubiński – sylwetka lekarza z Tatrami w tle”

Data wydarzenia
Miejsce
Sala seminaryjna im. prof. J. Zaorskiego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym, ul. Żwirki i Wigury 63, godz. 17:00
Opis wydarzenia

Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: „Dziedzictwo Asklepiosa, medycyna kontra humanistyka”,

Wykład pt. „Tytus Chałubiński – sylwetka lekarza z Tatrami w tle.” odbędzie się w 130. rocznicę śmierci najsłynniejszego polskiego lekarza XIX wieku.

Naszymi Gośćmi będą:
Barbara Petrozolin-Skowrońska  - autorka książki: „Król Tatr z Mokotowskiej 8. Portret doktora Tytusa Chałubińskiego” oraz prof. dr hab. Zbigniew Wójcik, historyk nauki, geolog, ,,Dobroczyńca Tatrzańskiego  Parku Narodowego”, autor artykułów o Chałubińskim w Tatrach i Zakopanem.

Referenci ukarzą słynnego lekarza, profesora Cesarskiej Akademii Medyko-Chirurgicznej w Warszawie, następnie Szkoły Głównej Warszawskiej, człowieka o wszechstronnej wiedzy humanistycznej – zaangażowanego w sprawy Polski w czasach dramatycznych wydarzeń i trudnych wyborów. Przedstawią Go też jako „odkrywcę” Zakopanego, pioniera taternictwa i turystyki górskiej, badacza przyrody tatrzańskiej.

Popiersie Tytusa Chałbińskiego

Muzeum Historii Medycyny