Aż 10 projektów naszych naukowców uzyskało dofinansowanie NCN w konkursie MINIATURA 3

Narodowe Centrum Nauki przyznało dofinansowanie kolejnym projektom w konkursie na pojedyncze działania naukowe MINIATURA 3. Na liście beneficjentów ogłoszonej 4 grudnia br. znalazło się aż 10  badaczy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Projekty wyróżnione w konkursie MINIATURA 3:

„Wpływ ludzkiej mikrobioty jelitowej na skład chemiczny oraz aktywności przeciwzapalną wyciągów z wybranych gatunków kwiatu lipy” osoba realizująca: dr inż. Aleksandra Kruk z Katedry Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii, Wydziału Farmaceutycznego.

”Udział angiotensyny II i jej receptora typu 1 (AT1) w kłębkach szyjnych w regulacji krążeniowo-oddechowej w eksperymentalnym modelu nadciśnienia tętniczego”  osoba realizująca: dr Tymoteusz Żera z Katedry i Zakładu Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej, Wydziału Lekarskiego.

„Wpływ zmian metabolicznych w szpiczaku mnogim na aktywność układu odpornościowego”  osoba realizująca : dr Zofia Pilch z Zakładu Immunologii, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

„Antybakteryjne działanie wybranych substancji pochodzenia naturalnego na kliniczne szczepy Clostridioides difficile należące do różnych genotypów” ”osoba realizująca: dr Dorota Wultańska z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej, Wydziału Lekarskiego.

„Synergia bakteriofag-antybiotyk - badanie interakcji bakteriofagów i różnych stężeń antybiotyków w zwalczaniu wielolekoopornych szczepów bakterii” osoba realizująca: dr Szymon Jerzy Walter de Walthoffen z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej, Wydziału Lekarskiego.

„Wpływ cynku w formie nano- i mikrocząstek na aktywność desaturaz w mikrosomach wątrobowych szczurów w warunkach procesu nowotworowego” osoba realizująca: dr Agnieszka Stawarska z Zakładu Bromatologii, Wydziału Farmaceutycznego.

„Białka wskaźnikowe raka stercza pN1 - immunohistochemiczna walidacja modelu stworzonego w oparciu o The Cancer Genome Atlas”  osoba realizująca: dr Piotr Zapała z Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

„Opracowanie porowatych mikrogranul hydroksyapatytowych jako nośników dichlorowodorku oktenidyny”  osoba realizująca: dr Sylwester Krukowski z Zakładu Chemii Analitycznej, Wydziału Farmaceutycznego.

„Cytotoksyczność komórkowa nanotlenków żelaza w zmiennym polu magnetycznym” osoba realizująca: dr Monika Rużycka z Zakładu Toksologii Stosowanej, Wydziału Farmaceutycznego.

„Badanie mikrobiomu u pacjentów z zapaleniem zatok przynosowych” osoba realizująca dr Jacek Sokołowski z Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego. W konkursie można uzyskać środki finansowe w wysokości od 5 000 do 50 000 zł na realizację działania naukowego trwającego do 12 miesięcy. Badacze mogą przeznaczyć uzyskane środki na badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże naukowe
 

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji

Grafika: źródło NCN