W trakcie spotkania mentorzy przedstawili swoje pomysły na projekty, które planują realizować z podopiecznymi (mentees). Pomysły obejmowały m. in. takie zagadnienia jak: hodowanie kultur komórkowych, ‘doctor shadowing’, czy opracowanie kwestionariuszy do badań naukowych. Podkreślili oni również wysoki poziom kandydatów na podopiecznych, żałując, że do programu mogli wybrać tylko niektórych z nich.
Prof. Marek Postuła podziękował mentorom za chęć podzielenia się swoim czasem i doświadczeniem ze studentami z Wydziału English Division i gratulował wybranym studentom udziału w programie. Podkreślił, że celem „MUWing Science” ma być nie tylko możliwość zdobywania doświadczeń klinicznych i badawczych, ale, i może nawet przede wszystkim, okazja do rozwijania swojej osobowość pod kierunkiem wybitnych i doświadczonych naukowców i nauczycieli.
Pierwsza edycja program mentorskiego „MUWing Science” będzie trwała przez rok akademicki 2019/2020. Mentorami zostało 29 reprezentantów społeczności akademickiej naszej Uczelni: profesorów, lekarzy, pracowników dydaktycznych, reprezentujących różne dziedziny medycyny, m.in.: biochemię, kardiologię, psychologię zdrowia, immunologię, neonatologią, farmakologię, pediatrię. Aby zakwalifikować się do programu mentorskiego „MUWing Science”, studenci musieli napisać list motywacyjny z uzasadnieniem chęci znalezienia się w programie.
Fot. Wanda Widomska
Dział Fotomedyczny WUM