Spotkanie KoNkultura. Warszawskie instytucje kultury a migranci z Ukrainy

Spotkanie KoNkultura. Warszawskie instytucje kultury a migranci z Ukrainy odbędzie się 5 lutego 2020 r. o godz. 17:30 w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54 w Warszawie.

Na spotkaniu zostanie przedstawiony raport „Bariery w korzystaniu z oferty warszawskich instytucji kultury przez młodych imigrantów z Ukrainy. Diagnoza – przyczyny – rekomendacje” opracowany przez dr Annę Jawor, dr Urszulę Markowską-Manistę i dr Martę Pietrusińską z Wydziału Pedagogicznego UW. Jest to pierwsze badanie w Warszawie dotyczące dostępu do kultury studentów i studentek z Ukrainy, którzy stanowią największą po Polakach grupę studiujących w Polsce (52% wszystkich studentów zagranicznych). Raport porusza m.in. następujące zagadnienia: w jakim wymiarze ukraińscy studenci korzystają z warszawskich instytucji kultury; jaka jest relacja pomiędzy korzystaniem przez nich z oferty instytucji kultury w ich ojczyźnie a tym, jak, gdzie i w jaki sposób korzystają z oferty instytucji kultury w Warszawie oraz w jaki sposób warszawskie instytucje kultury mogą otwierać się na migrantów. Badaczki opowiedzą również o oddolnej kulturze ukraińskiej w Warszawie, wprowadzając termin konkultury.

Więcej: https://www.facebook.com/events/459095861428159/